Hát ennyit az időjárásról…
Az istenek lábainál |
Vidámabb témákra térve: az elmúlt időszak nagy eseménye a várva várt Chelsea meccs volt, Árminnal (egyelőre a nézőtéren). Érdemes volt hamarabb megérkeznünk a stadionba, így lemehettünk közvetlenül a pálya mellé. Tőlünk 5-10 méterre melegített Drogba, Torres, Lampard. Árminnak már ez extázist jelentett, innen történhetett akármi a meccsen. Végül két gyönyörű gólt láttunk, sajnos, mindkettőt a Newcastle szerezte. A másodikat azóta az év góljának is nevezték sokan, szerintem inkább arra jó példa, hogy néha mi sülhet ki a „rúgj egy nagyot a labdába, amerre állsz” típusú hirtelen ötletekből is. (Ez talán a magyar focinak is reményt keltő.)
Hangulat, kis énekléssel
És Szent Péter hol van? |
A meccs alapján nehéz megérteni a Chelsea idei nagy menetelését: nagyon lassan, sok hibával játszottak, a Newcastle időnként mintha körbefutkározta volna őket. Ugyanakkor nagy respect Drogbának, maximális jelenléte és hatása van a pályán, kár, hogy csak csereként jött be. Míg – az amúgy talán egyedül kreatívan játszó – Torrest inkább csak kedvesen, reménykedve biztatgatták a szurkolók, Drogbát egyértelműen királynak járó hódolattal üdvözölték. A chelsea fan-ek – illőn a stadion szalonjellegéhez – úriasabbak voltak, mint a múltkori QPR meccsen. Kevesebb, rövidebb rigmus és éneklés volt, a humor, csipkelődés pedig teljesen hiányzott a hangulatból. Profi, sztárközpontú szórakoztatásról volt itt szó, ezzel szemben a QPR-nál jobban átélhető volt a törzsi élmény, férfierő. (Itt a Chelsea stadionban rengeteg női szurkoló is volt, érthető, miért terjedt el a trikó lehúzásos gólöröm. Van ez egyébként női meccseken is?) A stadion élmény volt, a nagy méretek ellenére a meredek felépítés miatt mindenki közel érezheti magát a pályához. A meccset nagy kivetítőkön is lehetett követni, ráadásul a hátunk mögött kis képernyőkön ismétléseket is adtak – azért nem a nagy kivetítőn, hogy a bírók és játékosok ne lássák, ne befolyásolja őket.
Amíg lehet kiélvezünk minden herkentyűt |
A fociélményre alapozva Ármint próbálom rávezetni az olvasásra is. (Miközben a lányok 2 naponta olvasnak ki egy-egy könyvet, ő azzal tölti az időt, hogy a szobafalat rúgja szilánkosra a labdával, tovább égetve a depozitunkat.) Igyekeztem a foci témát meglovagolni, odaadtam hát neki a Ferencvárosi koktélt (Moldova), nekem alapvető élmény volt, kb. ennyi idős koromban, talán neki is az lesz. Egyelőre nem nyerő…
Időközben titkos küldetésemhez hívem, folytatom az angol egészségügy résztvevő megfigyelését. Eljutva a szakorvosi szintre egy vizsgálat kapcsán például nyilatkoznom kellett arról, hogy dohányzom-e. Kiderült, hogy nem a lehetséges mellékhatások miatt kell, hanem a dohányosoknak csak úgy fizet az állam bizonyos vizsgálatokat, ha előtte egy leszoktatási konzultáción vesznek részt. (Egyébként szerencsére messze füstmentesebb errefelé az élet, mint otthon. Meggyőző konzulenseik lehetnek!) Mellékszálként felvetődött bennem a lézeres szemműtét lehetősége is – kezdek lejönni a professzoros szemüveges imidzsről. Felmérve a lehetőségeket voltam egy vizsgálaton is, a végén megajánlott ár láttán azonban újra elhomályosodott a látásom. Utána jeleztem is nekik telefonon, hogy miként lehetséges az, hogy a korábban jelzett ár 1,5x-ét adják meg? A válasz gyorsan jött: ja, beszélhetünk arról az összegről is. Az a gyanúm, hogy időnként azért az akcentust is beárazzák. (És mielőtt akaratlanul is beindítanám a londoni szemműtét turizmust: utána járva egyértelmű, hogy ebben a témában otthon is elérhető a legújabb technológia, fele áron az itteninek. Viszont érdemes az itteni honlapokat olvasni, sokkal korrektebben, részletesebben írnak, például a kockázatokról is, mint az otthoni, inkább marketinges oldalak.) A téma zárásaként az egyetlen kellemetlen cornwall-i emlékről: mit lehet tenni azzal a csuklóval, ami a röntgen szerint nem tört el, de már egy hónapja nem tudok emelni vele?
Iskolai híradóban a szokásos jó hírek mellett – például áprilisban Lili érte el a legjobb összesített eredményt az osztályában – most leginkább a Lovelace-ben hamarosan megrendezendő nemzetközi hét a tart minket lázban. Itt a lehetőség, mehetünk magyar nyelvet, táncot tanítani, illetve kaját főzni - ez utóbbi esetében a többes szám használata nem indokolt. Most végre jó hasznát vehetjük Lili képzeletbeli osztálya számára kidolgozott óraterveknek is.
Lili amúgy folytatja számunkra hihetetlen témájú tanulmányait: vallásórán a szikh gurukról, art-on az indonéz zenéről, osztályfőnökin a cyber bullying elleni védekezésről tanul, francián Madagaszkárról forgatnak filmet. (Hát, igen, ezek itt megszokott feladatok: írjatok zenét, készítsetek filmet…) Ma a kicsiktől is érkezett meglepő hír, kiderült, hogy az iskolában nem az otthon megszokott 10*10-es szorzótáblát tanulják a gyerekek, hanem a 12*12-est. Gondolom ez még a jó öreg shillinges, font sterlinges rendszer öröksége, nehezen bírnák ki, ha a sima európai szokások szerint kéne valamit csinálniuk.
Martin és az öreg hippi (ló) |
Nálunk most volt hosszú hétvége, mivel itt a Mayday-t május első hétfőjére számítják. Az egyszerűség kedvéért errefelé minden ünnepnap automatikusan hétfőre esik, nem bajlódnak a napok cseréjével. Szombaton Béláék voltak nálunk vendégségben. Az ebayről összekapart lakberendezésünk kevés szórakozási lehetőséget kínál, de szerencsére itt vannak a szomszédban a lovak, így talán Martinnak kalandos lett az epsomi kirándulás. Ráadásul sikerült egy újabb klassz gasztro pub-ot felfedeznünk itt a közelben.
Nem csak ale kapható a pub-ban: sea chowder |
Közeledik lassan Míra és Ármin születésnapja. Azt hiszem jó hír, hogy kérték, szervezzünk nekik partit, ahová meghívhatják a barátaikat és tanáraikat (!) is. A múltkori jó élmény alapján a bowling pályára szervezzük az eseményt, nem kis izgalommal, itteni rutin híján meglepetésekre számítunk.
Kint a Bridge, bent a Tower |
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése